Başlangıç / Etkinlikler / Aile Şirketlerinde Kariyer

Aile Şirketlerinde Kariyer

askryr2

Dr. Mazhar İzmiroğlu’nun, ‘Aile Şirketleri Dizisi’nin ikinci kitabı olan “Aile Şirketlerinde Kariyer” adını verdiği kitabı, Ticaret Yayınları tarafından basılarak seçkin kitapçıların raflarındaki yerini aldı.

Türkiye’deki ve dünyadaki aile şirketlerini mercek altına alan yazar, serinin ilk eseri olan, “Aile Şirketlerinde Profesyonellerle Yönetim” adlı kitapta, aile şirketi ortaklarına önemli ip uçları vermişti. Dizinin yeni yayınlanan ikinci kitabında ise bu kez aile şirketlerinde kariyer yapmak isteyenlere önemli ip uçları veriliyor.

Dr. Mazhar İzmiroğlu, yeni kitabı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, ‘Aile Şirketlerinde Profesyonellerle Yönetim’ adını verdiği ilk kitabında, KOBİ düzeyindeki aile şirketlerinin liderleri ve aile üyelerine önemli bilgiler içerdiğini vurguluyor. İzmiroğlu dünyadaki aile şirketlerinin gelişerek kuşaklar boyu devam ettiğini, Türkiye’de ise ilk kuşaktan ikinci kuşağa geçişte bile sorun yaşandığına dikkat çekerek, “Dizinin ilk kitabında aile şirketlerinin bünyelerindeki profesyonel yöneticileri daha etkin nasıl değerlendirebileceklerini ve işyerinin daha cazip hale nasıl getirilebileceğini anlattık. Kurulan işin gelişmesi, gelecek nesillere sağlıklı biçimde devri gibi konularda aile şirketi liderlerini ve aile fertlerini uyardık. Yeni kitapta da, bu şirketlerde kariyer yapmak isteyen profesyonellere ipuçları veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazar Dr. İzmiroğlu, serinin ikinci kitabına, ‘Aile Şirketlerinde Kariyer’ adını verdiklerini vurgulayarak, yeni kitabın da Ocak ayında Ticaret Yayınları tarafından piyasaya sürüldüğünü ve seçkin kitapçılarda satışa sunulduğunu belirtti.